Ukliďme svět, ukliďme Česko v Šitbořicích – poděkování

Na sobotu 6. dubna připadl další termín úklidové akce Ukliďme svět, ukliďme Česko.

U nás v Šitbořicích jsme se k úklidu sešli již počtvrté. Sraz byl jako již tradičně ve 13:00 u staré školy. V místnosti KLASu jsme se rozdělili do celkem 9 skupinek a po nezbytném focení vyrazili na úklid. Tématem letošního úklidu byly pneumatiky, takže jednotlivé skupinky mezi sebou soutěžili, kdo najde a uklidí více pneumatik. I přes původně nepříliš příznivou předpověď počasí bylo nakonec poměrně hezky a možná i proto se k úklidu sešel rekordní počet účastníků – celkem nás bylo 64, z toho 34 dětí.

Letos jsme se vydali uklízet například okolo skládky v Torhetech, odtud pak směrem k Šitbořicím po ulici Divácké, dále od bytovek směrem k meruňkovým sadům, na Svatojánku, okolo Dvorského rybníka, a na řadě dalších míst. Některé lokality jsme uklízeli již podruhé či potřetí a stejně jsme zde znovu našli nové odpadky. Doufám že ti, co je tam vyhazují si toto přečtou a chytí se za nos. S ohledem na to, že máme dobře přístupný sběrný dvůr, kde občané za uložení odpadu nic neplatí, je pohazování odpadu volně v okolí obce úplná zbytečnost.

Po skončení úklidu jsme se opět sešli okolo 16. hodiny na staré škole, kde bylo pro všechny účastníky úklidu nachystáno občerstvení, které zajistila společnost PRAMOS. Odpadků se nakonec sesbíraly skoro 3 plné vlečky (cca 2 tuny) z čehož se velkou část podařilo vytřídit. Z tohoto množství bylo navíc celkem 13 kusů pneumatik, na které se tato úklidová akce tematicky zaměřovala. Letošní specialitou bylo losování o ceny, které poskytla společnost Moje Odpadky.

Závěrem bych rád poděkoval všem účastníkům úklidu i partnerům akce. Další úklidová akce se bude konat v Šitbořicích pravděpodobně až za rok na jaře a doufám, že se opět sejdeme v hojném počtu. O přesném termínu konání akce se v předstihu dozvíte.

 

Fotografie z této akce jsou ke zhlédnutí zde.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plakát ke stažení – Ukliďme svet, ukliďme Česko 2019!

You may also like...